Dzień Budowlańca 2014

poniedziałek 10.03.2014

27 marca w Laboratorium – Centrum Wodne SGGW odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Studentów Budownictwa „Dzień Budowlańca w SGGW”. Jest to kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń organizowanych na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, w którym wezmą udział największe firmy budowlane w Polsce oraz studenci kierunków technicznych z całego kraju. W ramach konferencji organizowany jest również konkurs konstruktorski budowy wież z drewna balsa „Wybudujemy wieżę”.

W Konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele firm: ABCAD, Akademia Athenasoft, ERGON POLAND SP. Z O.O., Lafarge Kruszywa i Beton Sp. z o.o., Mostostal Warszawa S.A., ULMA Construccion Polska S.A. i inni.

Podczas bloków wykładowych poruszona zostanie tematyka związana z nowymi kierunkami rozwoju budownictwa energooszczędnego. Zaproszeni goście omówią problemy katastrof budowlanych, przedstawią innowacyjne rozwiązania oraz używane wyroby budowlane. Ponadto zaprezentowana zostanie przyszłościowa dziedzina budownictwa – prefabrykacja w zakresie konstrukcji drewnianych oraz elementów betonowych.

Głównymi organizatorami wydarzenia są: Koło Naukowe Budownictwa Inżynierskiego, Samorząd Studentów WBiIŚ oraz Wydział Budownictwa i Inżynierii  Środowiska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

-        Jego Magnificencja Rektor SGGW prof. dr hab. inż. Alojzy Szymański

-        Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

-        Burmistrz Dzielnicy Ursynów M. St. Warszawy Pan Piotr Guział

-        Parlament Studentów RP

-        Forum Uczelni Technicznych

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału W „Dniu Budowlańca w SGGW” oraz śledzenie strony internetowej dzienbudowlanca.sggw.pl oraz fanpage www.facebook.pl/DzienBudowlancawSGGW.