Dni SGGW 2014

niedziela 25.05.2014

Dni SGGW 23-24 maja 2014 roku były szczególne dla pracowników i studentów Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, ponieważ do grona honorowych doktorów SGGW zostali włączeni dwaj wybitni uczeni, związani z naszym wydziałem, Profesor Michele Jamiolkowski z dziedziny mechaniki gruntów i geotechniki oraz Profesor Wojciech Wolski z dziedziny geotechniki i hydrotechniki.

Na stoisku wydziałowym oprócz informacji i filmowych prezentacji poświęconych historii Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska można było zapoznać się z pokazami przygotowanymi przez poszczególne Katedry oraz studenckie koła naukowe. Odwiedzający stoisko mogli między innymi poznać pH popularnych napojów i dokonać pomiaru temperatury ciała przy pomocy kamery termowizyjnej. Dzięki uczestnictwu pracowników wydziału w projekcie współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka “BIOPRODUKTY, innowacyjne technologie wytwarzania prozdrowotnych produktów piekarskich i makaronu o obniżonej kaloryczności” nasi goście mogli poznać smak pieczywa z błonnikiem i podzielić się swoimi uwagami wypełniając kwestionariusz ankietowy.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych gości, którzy z zapartym tchem uczestniczyli w naukowych pokazach prezentowanych przez Międzywydziałowe Koło Naukowe Ekoinżynierii. Przy namiocie kierunku Ochrona Środowiska można było stać się eko-rycerzem lub eko-księżniczką i zamieszkać w eko-zamku. Wspólnie ze studentami koła GIS-owcy można było wziąć udział w grze terenowej. Samorząd studentów przygotował szereg ciekawych zabaw i konkursów rysunkowych i sprawnościowych, w tym budowę mostów.

Wszystkim Pracownikom, Doktorantom i Studentom naszego Wydziału, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie pokazów w trakcie Dni SGGW 2014 serdecznie dziękujemy.

Dziekan i Prodziekani

Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska