photo1 photo1 photo1 photo1 photo1 photo1 photo1 photo8 photo9 photo10


DNI SGGW 2015

środa 13.05.2015

11169796_1070734806287156_1477396469730277645_nKażdego roku w połowie maja Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie organizuje na terenie kampusu Dni SGGW. W trakcie pikniku jaki organizujemy dla mieszkańców Warszawy i okolic oraz kandydatów na studia w naszej uczelni odbywa się wiele pokazów i imprez towarzyszących. Tegoroczne Dni SGGW odbędą się 22 i 23 maja (piątek i sobota) i będą częścią uroczystych obchodów 200-lecia SGGW. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Podczas dwóch dnia zaprezentują się wszystkie wydziały, koła naukowe, organizacje studenckie, zespoły artystyczne oraz inne jednostki organizacyjne pracujące na rzecz studentów i pracowników naukowych SGGW.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

Katedra Geoinżynierii zaprezentuje m.in. informacje dotyczące warunków geologicznych Warszawy w rejonie budowy linii metra oraz wyniki prac w ramach zadania trzeciego projektu „Bioprodukty”. Pracowników Katedry będą wspierać członkowie Studenckiego Koła Geoinżynierii, którzy zaprezentują prace prowadzone w ramach działalności koła.

W namiocie Katedry Inżynierii Budowlanej będzie możliwość zapoznania się z zagadnieniami związanymi z jakością wody uzdatnianej w Naukowo Badawczej Stacji Wodociągowej SGGW, a także z informacjami o materiałach stosowanych w budownictwie i ich właściwości termoizolacyjnych. Pracowników Katedry będą wspierać studenci z Koła Budownictwa Inżynierskiego.

Katedra Inżynierii Wodnej zaproponuje odwiedzającym możliwość przyjrzenia się z bliska „roli światła w procesie fotosyntezy” i „roli roślin w produkcji tlenu w wodzie” poszukując odpowiedzi na pytanie o źródło tlenu w wodzie. Będzie możliwość wykonania samodzielnych doświadczeń!

Katedra Kształtowania Środowiska zaproponuje m. in. różne możliwości wykorzystania kamery termowizyjnej do obserwacji emisji promieniowania podczerwonego (energii cieplnej) przez różne obiekty i substancje. Pracowników Katedry wesprze Koło Naukowe Ekoinżynierii, którego członkowie zaproszą gości do konkursu wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów (będą nagrody!). Jak co roku studenci z Koła Ekoinżynierii będą prowadzić zbiórkę zużytych baterii.

Stoisko wydziału zostanie wzbogacone o działania Samorządu Studentów WBIŚ, którzy w swoim namiocie przeprowadzą konkursy rysunkowe i konstrukcyjne dla najmłodszych gości.

Integralną częścią stoiska wydziału będzie namiot prezentujący międzywydziałowy kierunek Ochrona Środowiska, jak również nowy kierunek Inżynieria i Gospodarka Wodna.

Na stoisku WBIŚ będzie możliwość zapisania się na zwiedzanie Centrum Wodnego SGGW.

Odwiedzający w tych dniach naszą uczelnię będą mogli nie tylko oglądać stoiska wydziałowe, ale także wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez studentów. Na centralnym placu uczelnianego kampusu odbędzie się mnóstwo pokazów i występów artystycznych uczelnianych zespołów. Zarówno dzieci jak i dorosłych zapraszamy do mini zoo, na pokazy wielu różnych zwierząt, w tym hodowli alpak.

22 maja br. o godz. 11.00 w Auli Kryształowej SGGW odbędzie się uroczystość nadania tytułów doktora honoris causa Profesorowi Tomaszowi Boreckiemu, Rektorowi  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w latach 2002 – 2008.

Relację „na żywo” z uczelnianego święta przeprowadzi w tym roku Radio Złote Przeboje oraz Akademickie Radio Kampus.

W trakcie Dni SGGW uczelnia organizuje konkurs „Start po indeks”, w którym wezmą udział tegoroczni maturzyści. Uczestnicy konkursu napiszą testy z wybranego przedmiotu (biologia, chemia, matematyka, geografia). dwanaście osób – zdobywcy pierwszych trzech miejsc z poszczególnych przedmiotów – otrzyma indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


Brak komentarza

Brak komentarza.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Copyright © 2009 – . Wordpress Theme developed by Web Hosting Fan.


Zaloguj się
Administrator strony