Zajęcia terenowe z przedmiotu „Ocena zagrożeń powodziowych”

poniedziałek 28.05.2018

Praktyki_terenowe_z_OZP_2018_01
W dniu 11 maja 2017 roku w ramach przedmiotu „Ocena zagrożeń powodziowych” studenci drugiego roku studiów magisterskich kierunku Inżynieria Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW odbyli zajęcia terenowe, które co roku organizowane są przez pracowników Zakładu Inżynierii Rzecznej. Celem wyjazdu było zaznajomienie się z funkcjonowaniem trzech zbiorników wodnych: zbiornika Borki na rzece Mlecznej (Radom), zbiornika Brody Iłżeckie na rzece Kamienna oraz zbiornika Wióry na rzece Świślina (k/ Ostrowca Świętokrzyskiego). Studenci zapoznali się z aspektami pracy, konstrukcji oraz historii zbiorników, a także z procesem realizacji projektu LIFE14CCA dotyczącego m.in. adaptacji do zmian klimatu zbiornika Borki w przestrzeni miejskiej Radomia. Serdecznie dziękujemy za opiekę specjalistów na wizytowanych zbiornikach i profesjonalną prezentację obiektów.