Piknik Naukowy 2018

piątek 15.06.2018

W dniu 9 czerwca 2018 roku, na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie, odbył się 22 Piknik Naukowy organizowany przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku był „Ruch”. Tak jak w latach ubiegłych Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska uczestniczył w tym wydarzeniu prezentując sześć pokazów.

Uczestnicy Pikniku mogli na naszym stoisku zobaczyć świat z lotu drona, zapoznać się z rodzajami chmur, przeprowadzić eksperyment z tworzeniem chmury w szklanej butli, pomierzyć prędkość wiatru, nauczyć się rozpoznawać gatunki ptaków wędrownych po wyglądzie oraz głosie, zapoznać się ruchem wody na makiecie rzeki i utworzonym na niej zbiorniku retencyjnym, zapoznać się z procesem filtracji wody w kolumnie filtracyjnej ze złożem stałym, jak również obejrzeć model przedstawiający niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą upłynnienie gruntu. Piękna, prawdziwie letnia pogoda sprzyjała frekwencji, więc nasze stoisko jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Szczególnym powodzeniem cieszyły się organizowane  zarówno dla dzieci, jak i dorosłych quizy (dotyczące zjawisk meteorologicznych, czy rozpoznawania ptaków), za które można było zdobyć nagrody.

Wszystkim koleżankom i kolegom, jak również studentom Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska obsługującym wydziałowe stoisko dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w przybliżaniu tematyki prowadzonych na Wydziale prac. Jednocześnie liczymy na dalszą kreatywną współpracę przy organizacji kolejnego Pikniku Naukowego, na który już teraz gorąco zapraszamy. Hasło przewodnie 23 Pikniku Naukowego to „Człowiek i maszyny”.

dr inż. Ewa Papierowska, Sekretarz Zespołu ds. promocji i kontaktów ze szkołami średnimi,

dr inż. Tomasz Stańczyk, Pełnomocnik dziekana ds. promocji,

dr inż. Daniel Szejba, Prodziekan ds. dydaktyki i promocji