Zajęcia terenowe z przedmiotu „Ocena zagrożeń powodziowych”

środa 19.06.2019

OcenaZagrPow_start
W dniu 9 maja 2019 roku w ramach przedmiotu „Ocena zagrożeń powodziowych” studenci  drugiego roku studiów magisterskich kierunku Inżynieria Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW odbyli zajęcia terenowe, które co roku organizowane są przez pracowników Zakładu Inżynierii Rzecznej. Cel wyjazdu dotyczył zaprezentowania trzech zbiorników wodnych o różnej pojemności i konstrukcji: zbiornika Borki na rzece Mlecznej (Radom), zbiornika Brody Iłżeckie na rzece Kamienna oraz zbiornika Wióry na rzece Świślina (k/ Ostrowca Świętokrzyskiego). Studenci zapoznali się z aspektami pracy, konstrukcji oraz historii zbiorników. Podczas wizytacji zbiornika Borki studenci mieli rzadką okazję obejrzenia czaszy zbiornika, opróżnionego z wody jesienią 2018 roku, w ramach  procesu realizacji projektu LIFE14CCA  – dotyczącego m.in. adaptacji do zmian klimatu zbiornika Borki w przestrzeni miejskiej Radomia.

Serdecznie dziękujemy za opiekę specjalistów na wizytowanych zbiornikach i profesjonalną prezentację obiektów.

Ewa Kaznowska, Adam Krajewski